Reklama
  • Wtorek, 9 lipca 2013 (12:39)

    Jak podróżować z dzieckiem

Gdy zamierzasz jechać samochodem, zadbaj o to, by dziecka nie raziło słońce. Zabezpiecz też tyl-ne drzwi tak, aby nie mogły zostać otworzone od środka. Jeśli jedziesz sama, zamontuj dodatkowe lusterko, które pozwoli obserwować małego pasażera na tylnym siedzeniu. Weź też pod uwagę, że podróż mo że trwać dłużej, niż gdybyś była sama, i zaplanuj postoje.

Jeśli zaś będziecie lecieć samolotem, upewnij się, czy na pokład można wnieść np. butelkę z jedzeniem lub nosidełko. Ponieważ klimatyzacja w samo locie wysusza powietrze, powinnaś pamiętać o nawilżaniu skóry dziecka i o napojach.

Reklama

Gdy maluch ma katar lub zapalenie ucha, lepiej przełóż lot – zmiany ciśnienia podczas startu i lądowania mogą być dla niego bolesne.

(emu)

Pamiętaj!

Gdy dziecko nie śpi, należy zatrzymywać się raz na dwie godziny na zmianę pieluchy lub chociaż kilkunastominutową zmianę pozycji i ewentualny posiłek.

Na czas jazdy dziecko powinno być ubrane na cebulkę, aby można było dos tosować jego strój do aury. Auto powinno być odpowiednio wentylowane, jednak nie klimatyzowane. Pamiętajmy także o zabawkach!

Maciej Śnieżek psycholog

Super TV
Więcej na temat:dziecko

Zobacz również

  • Wy dwoje i brzdąc na egzotycznej plaży? Czemu nie! Zanim jednak ten sielski obrazek stanie się rzeczywistością, trzeba zadbać o komfort i bezpieczeństwo smyka. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.