Reklama
  •  

    Pieniądze na wakacjach – jak nimi zarządzać?

Wyjazd na wakacje – bez względu na to, czy planujesz wycieczkę nad polskie morze lub góry, czy też zagraniczną eskapadę – wiąże się ze sporymi wydatkami. Są one szczególnie duże, gdy wyruszasz na urlop z maluchem. Musisz mu wszak zapewnić komfort, bezpieczeństwo i całą moc atrakcji. Jednak w ferworze wakacyjnej zabawy nie można zapomnieć o kontrolowaniu wydatków.

Zdjęcie

Pieniądze na wakacjach-jak nimi zarządzać /materiał zewnętrzny

Z jednej strony, musisz mieć dostęp do dodatkowych pieniędzy, które przydadzą się „na wszelki wypadek”. Z drugiej – obserwować, jak szybko rozpływa się urlopowy budżet. Pomoże ci w tym choćby bankowość mobilna i internetowa. W jaki sposób? Budżet wakacyjny pod ciągłą kontrolą

Reklama

Jednym ze sposobów na to, by wyważyć między odpowiednim zabezpieczeniem finansowym na wakacyjny wyjazd a rozsądnym dysponowaniem budżetem jest ustalenie odpowiednich limitów wydatków. Możesz to zrobić na przykład, pozostawiając na koncie, z którego będziecie korzystać na wakacjach ustalonej wspólnie kwoty i zabierając ze sobą jedynie kartę do niego. Dlaczego?

Po pierwsze, bo mimo tego że bank online zadziała z niemal każdego miejsca na świecie (gdzie będzie dostęp do Internetu), udostępnienie sobie dodatkowej sumy pieniędzy będzie wymagało wysiłku. Z psychologicznego punktu widzenia więc, stawiasz barierę, którą trudniej będzie ci przekroczyć. Po drugie – bardziej pragmatycznie – jeśli (czego nie życzymy) ktoś ukradnie ci portfel, a ty nie zdążysz szybko zastrzec karty, narazisz się na mniejsze straty finansowe.


Nie musisz zabierać laptopa na wakacje

Jeśli wiesz, że będziesz potrzebować częstego dostępu do konta bankowego podczas wakacyjnych wojaży i nie tylko, postaw na najlepsze konto internetowe dla siebie, a więc takie z funkcjonalną aplikacją mobilną. Dzięki niej, wystarczy ci dosłownie kilka sekund na sprawdzenie aktualnego stanu konta (i tego, jak dużo pieniędzy ty i twoje dzieci macie jeszcze na wakacyjne atrakcje), czy wykonanie szybkiego przelewu – także poza granicami kraju. Zaś jako że bankowość mobilna staje się powoli standardem, bez trudu znajdziesz odpowiednią opcję dla siebie w każdym dobrym banku.


Za granicą nie tylko gotówką

Wybierając się z pociechą za granicę, nie musisz już całej gotówki wymieniać przed wyjazdem na obcą walutę. Możesz to spokojnie zrobić na miejscu – na przykład wyciągając potrzebną sumę w bankomacie, bądź po prostu płacąc za zakupy kartą. Ta opcja zadziała nie tylko w Unii Europejskiej, ale również w bardziej egzotycznych miejscach – na przykład w Turcji. 

Przed wyjazdem sprawdź dokładnie (na przykład w przewodniku), czy w państwie, do którego jedziecie, jest obsługiwany posiadany przez ciebie typ karty płatniczej oraz zerknij na tabelę opłat i prowizji w twoim banku, by wiedzieć, czy i jakie koszty poniesiesz. Tyle wystarczy, by zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort podróży.

Jeśli chcesz się cieszyć wakacjami z maluchem w pełni i nie zastanawiać na każdym kroku nad budżetem wyjazdowym, zaplanuj go z wyprzedzeniem. A na miejscu korzystaj z możliwości kontroli, jakie daje ci bank online, co sprawi, że po urlopie nie zaskoczy cię zupełnie puste konto!


materiał zewnętrzny

Zobacz również

  • Jaki telefon na wakacje dla dziecka?

    Decydując się na wakacje z dzieckiem, musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wśród spakowanych rzeczy nie powinno zabraknąć smartfona – może się on przydać w wielu sytuacjach. Jaki telefon wziąć na... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.