Reklama
  • Wtorek, 3 września 2013 (15:00)

    Udane wakacje bez pieniędzy?

Każdy urlop można wykorzystać tak, by dzieci bawiły się jak na wyprawie życia.

Nie możesz sobie pozwolić na wysłanie dziecka na wakacje, a nie masz pomysłu, jak je inaczej spędzić? Wielu rodziców jest w podobnej sytuacji.

Reklama

Niestety, większość z nich wybiera rozwiązanie najłatwiejsze, a więc pozostawienie dziecka samemu sobie, z pilotem lub myszką komputerową w ręku.

Spróbuj wyjść poza ten schemat. Wspólna aktywność na świeżym powietrzu nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną całej rodziny, ale dodatkowo świetnie ją zintegruje. Jeżeli więc szukałaś okazji, w jaki sposób zbliżyć się do swojego dziecka, to dobre rozwiązanie.

Wybierz jakiś punkt na mapie, odległy o kilka kilometrów i zorganizuj wyprawę. Cel jest mniej istotny niż droga, którą do niego dotrzecie. Możecie pojechać na rowerach, a na miejscu wypożyczyć kajaki, rower wodny lub zorganizować podchody.

Uwaga! Ważne!

Czas, jaki spędzasz na zabawie z dzieckiem, jest bezcenny! To najlepszy prezent, jaki możesz mu dać. Dla malca nie ma znaczenia, czy będziecie kilka kilometrów od domu, czy wyjedziecie na drogą wycieczkę za granicę. Liczy się pomysł i chęci!

Maciej Śnieżek psycholog

Telemax
Więcej na temat:Nie

Zobacz również

  • Masz małe dziecko i chciałabyś z nim podróżować? Koniecznie zajrzyj na stronę malypodroznik.pl. To portal przeznaczony jest dla wszystkich szukających informacji o tym, czy warto, jak i gdzie... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.