Reklama
  • Środa, 14 sierpnia 2013 (09:05)

    Wakacje bez pieniędzy?

To nie jest powód do rozpaczy. Każdy urlop można wyko rzystać tak, by dzieci bawiły się jak na najlepszej wyprawie! Spakujcie namiot i jedzenie na piknik. Możecie urządzić biwak na najbliższej łące. Dzieci będą zachwycone!

Nie możesz sobie pozwolić na wysłanie dziecka na wakacje, a nie masz pomysłu, jak je inaczej spędzić? Wielu rodziców jest w podobnej sytuacji, niestety większość z nich wybiera rozwiązanie najłatwiejsze, a więc pozostawienie dziecka samemu sobie, z pilotem lub myszką komputerową w ręku. Spróbuj wyjść poza ten schemat.

Wspólna aktywność na świeżym powietrzu nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną całej rodziny, ale dodatkowo świetnie ich integruje.

Reklama

Jeżeli więc szukałaś okazji, w jaki sposób zbliżyć się do swojego dziecka – to dobre rozwiązanie. Wybierz jakiś punkt na mapie odległy o kilka-kilkanaście kilometrów i zorganizuj do niego wyprawę.

Cel jest mniej istotny niż droga, którą do niego dotrzecie. Możecie skorzystać z rowerów lub wybrać się tam na piechotę. Zdziwicie się, ile jest ciekawych miejsc tak blisko domu, o których nie mieliście pojęcia.

Jeżeli Twoje dziecko pasjonuje się przyrodą – połącz przyjemne z pożytecznym. Zorganizuj wspólne prace w ogrodzie pod pretekstem konkursu na odnalezienie np. najmniejszego lub najdziwniejszego stworzenia.

Czas, jaki spędzasz na zabawie z dzieckiem, choć z pozoru może wydawać się czasem spędzonym bezproduktywnie, z pewnością taki nie jest! Wspólna zabawa to najcenniejszy prezent, jaki możesz mu dać. Nie ma znaczenia, czy spędzacie czas pod domem, czy 500 km dalej.

Konsultacja: Maciej Śnieżek, psycholog. Autor: MP.

Kurier TV
Więcej na temat:wakacje | Nie

Zobacz również

  • Jaki telefon na wakacje dla dziecka?

    Decydując się na wakacje z dzieckiem, musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wśród spakowanych rzeczy nie powinno zabraknąć smartfona – może się on przydać w wielu sytuacjach. Jaki telefon wziąć na... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.